Bonus verdwijnt voor Baeten en rest ASR-top

09 april 2019

ASR wil de variabele beloning voor bestuurders schrappen. De aandeelhoudersvergadering moet nog instemmen, maar als het aan president-commissaris Kick van der Pol ligt heeft de bonus z’n langste tijd gehad. In de Telegraaf zegt Van der Pol dat variabele beloningen door politiek en publiek niet meer gewenst zijn. De RvC is niet bang dat talentvolle bestuurders zullen vertrekken bij de verzekeraar. “Wij willen alleen management dat intrinsiek voldoende gemotiveerd is en een variabele beloning niet nodig heeft”, zegt Van der Pol.

ASR-topman Jos Baeten hoeft nog steeds niet op een houtje te bijten. Zijn salaris in 2020 bedraagt 740.000 euro. Daarmee is hij overigens wel de op één na minst betaalde CEO uit de AEX-index. Het ASR-bestuur zal volgens het plan gewone loonschalen krijgen en in lijn met de cao jaarlijks een salarisverhoging kunnen verwachten van 3 procent. In uitzonderlijk goede of slechte jaren kan de loonstijging ook tussen de 0 en 6 procent liggen.

Angelsaksisch

Volgens de Telegraaf is president-commissaris Van der Pol lang bezig geweest met het plan waarvoor hij vooral de grote aandeelhouders moest overtuigen. “Het idee van grote Angelsaksische aandeelhouders over beloningen van topbestuurders staat ver van onze opvattingen en van wat we uitstralen. Zo willen wij lager belonen dan gemiddeld bij vergelijkbare bedrijven. Liever doen we niet mee aan haasje-over met steeds hogere salarissen en variabele beloningen. Ook krijgt andere personeel ook geen prestatiebonussen”, zegt Van der Pol in de krant.

Hoekstra

Het ministerie van Financiën werd ook geconsulteerd door de RvC. In een reactie aan de Telegraaf laat minister Hoekstra zich positief uit over het voornemen: “Ik vind het belangrijk dat financiële ondernemingen rekenschap geven van hun maatschappelijke functie bij opstelling van beloningsafspraken.”

Werven en behouden

De Raad van Commissarissen was vorig jaar nog verantwoordelijk voor de salarisstijging van 200.000 euro van de ASR-top. Dat gebeurde vlak nadat de Nederlandse staat het belang in de verzekeraar verkocht. Van der Pol vond dat toen noodzakelijk. “Het gat tussen wat wij betalen en wat de rest betaalt, moeten we verkleinen als we als RvC topspelers willen werven en behouden. Als wij als rvc pas actie zouden ondernemen op het moment dat we goede mensen verliezen, zijn we geen knip voor onze neus waard”, zei Van der Pol destijds.

Bron: amweb.nl